Jak urządzić pokój dziecka w stylu marynarskim?

Zaprojektuj swojemu dziecku przestrzeń, w której będzie mogło przeżywać przygody i zbierać swoje cenne skarby. Pokój marynarski jest aranżacją bardzo wdzięczną w realizacji – pozostawia sporo miejsca na Twoją kreatywność, dzięki czemu możesz połączyć klasyczne rozwiązania z różnymi nowoczesnymi posunięciami. Sięgnij po nietypowe ozdoby i oryginalne elementy nawiązujące do żeglugi, marynarzy czy piratów, a pokój w stylu marynistycznym wypełni prawdziwie morska, rześka atmosfera. Zapoznaj się z dalszą częścią tekstu, z której dowiesz się, jak stworzyć projekt takiego miejsca dla Twojego dziecka.

Kolorystyka pokoju marynarskiego

Policjant, strażak, piosenkarka, lekarka, marynarz… Co łączy te zróżnicowane profesje? Punktem wspólnym jest fakt bycia „planem na przyszłość” setek dzieci, które są dopiero na początku swojej życiowej drogi. Jeśli Twoja pociecha marzy o podboju mórz i oceanów, świetnym rozwiązaniem dla niej będzie pokój marynarski. Aby jego wystrój był wiarygodny i tworzył oszałamiające wrażenie, musisz zadbać o właściwą kompozycję barw. Najczęściej pokój w stylu marynarskim stanowi połączenie bieli z błękitem lub granatem. Zastosowanie tych kolorów gwarantuje nie tylko korzyści wizualne, ale również dobrze wpływa na samopoczucie dziecka. Biała barwa pozwoli mu się wyciszyć, natomiast kolor niebieski sprzyja nauce i koncentracji. Pamiętaj, że mając teoretycznie dwa kolory, możesz się bawić ich różnymi odcieniami, co wpływa na ciekawszy efekt.

Dla urozmaicenia przestrzeni urządzanej w stylu morskim warto zdecydować się również na inne akcenty barwne. Dobrym uzupełnieniem jest jasny brąz i złoto nawiązujące do pięknych plaż i ziarnistego piasku. Wiele osób, które aranżowało pokój marynarski, sięgnęło także po czerwień o różnej intensywności, która dodaje wystrojowi charakteru. Zastosowanie tego koloru warto bilansować bielą, dzięki czemu całą kompozycję cechuje równowaga, a styl morski wnętrza będzie pasować zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. W przypadku pokojów młodych żeglarek warto wprowadzić również  pastelowy róż, który może nie tylko uzupełnić aranżację, ale nawet zastąpić w niej niebieski kolor będąc pełnoprawnym partnerem dla bieli.

Idealne wzory do pokoju w stylu marynistycznym

Klasyczny styl żeglarski nie może się obyć bez biało-niebieskich pasów. Umieszczając je na ścianach oraz elementach wystroju sprawisz, że pokój marynarski będzie idealnym miejscem dla małego wilka morskiego. Możesz zabawić się konwencją: wykorzystaj zróżnicowane odcienie i zastosuj marynistyczne naklejki w postaci m.in.:

 • kotwic,
 • żaglówek,
 • mew,
 • muszelek,
 • kół ratunkowych
 • sterów.

Dostępne na rynku są gotowe szablony i tapety, które ułatwią aranżację pokoju w stylu morskim dla Twojej pociechy. Zadbaj o to, aby żeglarskie emblematy pojawiły się nie tylko na ścianach, ale także poduszkach, narzutach czy pościeli.

Jakie tkaniny zastosować w pokoju w stylu marynarskim?

Jeśli chcesz stworzyć przytulny pokój marynarski dla dziecka, wyposaż go w dekoracyjne tkaniny, które podkreślą charakter pomieszczenia. Sięgnij po zasłony i pościel z żeglarskimi akcentami – warto postawić na materiały lekkie i zwiewne niczym morskie fale. Odpowiednio dobrane tkaniny sprawią, że aranżacja pokoju będzie jeszcze bardziej spójna i klarowna. Warto postawić również na miękki, błękitny lub granatowy dywan, który nie tylko estetycznie współgra z otoczeniem, ale również stanowi idealne miejsce do zabawy. Po zabawie natomiast należy się dziecku odpoczynek – pociecha chętniej złapie trochę oddechu, jeśli tkaniny na mięciutkich poduszkach na jego łóżku będą miały nadrukowane urocze rybki.

Meble do pokoju marynarskiego dla dziecka

Centralnym punktem w małym świecie każdego malucha jest łóżko. Tworząc pokój marynarski, warto odejść od banalnych rozwiązań i zdecydować się na szczyptę ekstrawagancji. Dobrymi rozwiązaniami będą łóżka w kształcie:

 • kajuty,
 • statku,
 • łodzi.

Tego rodzaju mebel sprawi, że Twoje dziecko będzie chętnie spędzać w nim czas nie tylko w nocy, ale także w dzień marząc o podboju rozległych wód. Innym ważnym elementem wystroju pokoju w stylu marynistycznym jest solidne biurko ozdobione akcentami żeglarskimi. Dobierając meble postaw na jednorodny kolor, np. na biel, który będzie doskonale komponować się z barwą ścian i innych akcesoriów.

Pokój w stylu morskim musi mieć miejsce, w którym dziecko może trzymać swoje ulubione zabawki. W tej roli znakomicie sprawdzi się pojemne kufer lub skrzynia, które rozbudzą wyobraźnię pociechy i pozwolą poczuć się jak prawdziwy poszukiwacz skarbów!

Dodatki do pokoju marynarskiego dla dziecka

Trafnie dobrane akcesoria pozwalają na uzyskanie unikalnego pokoju w stylu marynarskim. Aby rozwinąć w dziecku zainteresowanie światem i chęć do podróżowania, na ścianie lub biurku powinna znaleźć się piękna mapa drewniana od Avocado Pracowni Twórczej. Wśród produktów tej firmy znajdziesz wiele unikalnych map, które charakteryzuje nie tylko artystyczny design, ale i precyzja wykonania. Dzięki temu Twoja pociecha zyskuje wartościowe źródło edukacyjne w atrakcyjnej formie. To może być początek geograficznej pasji, która zakiełkuje w małym podróżniku. W sklepie Avocado dostępne są m.in.:

 • Morska Mapa Europy,
 • Mapa Wybrzeże Polski,
 • Mapa Świata,
 • Mapa Świat Gór i Oceanów,
 • Mapa Bałtyku.

Oprócz ręcznie wykonywanych drewnianych map, ozdób pokój marynistyczny takimi elementami jak koła ratunkowe, kotwice czy modele statków. We wnętrzach tworzonych dla starszych dzieci sprawdzić się mogą dodatki przypominające żagle lub plecionki z marynarskich lin i sznurów. Pamiętaj, aby zachować umiar w liczbie dodatków, ponieważ ich nadmiar może spowodować efekt bałaganu, rozproszenia i przytłoczenia.

Podsumowanie

Pokój marynarski to świetny pomysł na aranżację dla dziecka, które jest ciekawe świata i marzy o emocjonujących przygodach. Ten uroczy styl jest uniwersalny i sprawdzi się zarówno w przypadku chłopców, jak i dziewczynek w każdym wieku. Pozwól swojej pociesze rozwijać wyobraźnię i podróżować po wzburzonych wodach mórz i oceanów bez wychodzenia z domu. Wykorzystaj do tego oryginalne mapy drewniane Avocado, które zachęcą Twoje dziecko do poszerzania swojej wiedzy na temat otaczającej go rzeczywistości.