Co dwie artystyczne Dusze, to nie jedna!

Na naszej stronie Mapy 4Rest znajdziecie wyjątkowe prace, które powstają w naszym Showroomie.
Myśleliśmy, że to niemożliwe, a jednak udało się. Wspólnymi siłami Avocado Pracownia Twórcza i 4Rest stworzyły Mapcydzieło!

Chcecie zobaczyć jak wygląda ostatnia partia drewna, jaka trafiła w nasze ręce?

To był trudny wybór. Stworzyć Mapy czy ramy do Map?
Okazało się, że damy radę stworzyć więcej niż jeden projekt!

Współpraca pozwoliła na stworzenie połączenia, które przepełnione jest harmonią i kunsztem rzemieślniczym. Wykorzystujemy specjalnie przygotowane topy. Czym są? To drewniany obrys każdego kontynentu i wyspy, a w miejscach, gdzie prześwituje ląd pojawia się on: KOREK. Tworzy wyjątkową strukturę i nadaje niepowtarzalną głębię.

Niczym Śpiąca Królewna drewno czekało na nas ponad 100 lat. Postanowiliśmy, że je uratujemy i zabierzemy na Siennicką 25.
Trafiło w dobre ręce i dostanie nowe życie. Jednak, zanim pokażemy Wam kolejny etap, trzeba wspomnieć tu o przygotowaniu.

Mając partię drewna musimy pokonać lokatorów. Mowa tu o Spuszczelu Pospolitym.

Zarządzamy im eksmisję poprzez użycie specjalnych środków ochrony drewna. Ten etap potrafi trwać tygodniami. Jak tylko mamy pewność, że przygotowane drewno może zacząć dalszy etap swojego życia trafia pod nóż. Ostre cięcie i lifting.

Widzicie te słoje??? To miód na nasze Dusze. Idealna struktura, która tylko czeka na zmianę kształtu i zyskanie nowej funkcji.
Nasz Mistrz ma wyliczony każdy centymetr. Nie możemy przecież stracić ani kawałka. Nie wiadomo, ile nam przyjdzie czekać na nową zdobycz… Ale uważajcie, za chwilę zrobi się G Ł O Ś N O !!!

Przeżyliście? To dobrze! Bo my musieliśmy założyć ochronne nauszniki. BHP to podstawa naszej pracy.
Na samym początku widzieliście zdjęcie kory z rysami Mapy. Kora jak kora? Nie do końca. Używamy tu kory z Dębu korkowego. Dociera do nas prosto ze słonecznej Portugalii.

Dlaczego jest taka wyjątkowa? Bo “okorowanie” można robić raz na 9, a nawet 12 lat. I nie zawsze można uzyskać tak idealną jakość.
My zawsze szukamy najlepszej partii. Skoro ją mamy zobaczcie, jak wygląda…

Czyż nie wygląda to obłędnie? Ale cóż to za zielone przebarwienia? To nie przebarwienia, a porosty i mech.
Czym są porosty? To symbiotyczne organizmy, które są oficjalnie uznawane za wskaźnik poziomu czystości powietrza. My swoje sprawdziliśmy i należą do klasy IV.
Ale nie tylko porosty spotkacie na naszej Mapie. Jest tam również mech!

Czegoś Wam brakuje? Nam też! Rama to ostatni szlif!

No to czas spasować całość. Ostatnie spojrzenie na surowy przekrój struktury korka.

A teraz zobaczcie całość. Nabrała “kształtów” i wyrafinowanej formy. To pozwala na dopasowanie jej do każdego wnętrza, nawet tego nowoczesnego.

Mo i mamy prawie efekt finalny. Wystarczy małe odkurzanie i można ją wysłać do nowego domu. Każda seria Map 4Rest jest limitowana. Tworzymy tylko kilka sztuk. Nie ma tuż też mowy o powtarzalności. Dlatego już teraz trafiają do sprzedaży, a na stronie pojawią się, jak tylko trafią na profesjonalną sesję. Przecież taka Gwiazda musi mieć najpiękniejszy portret.