Prezent dla żeglarza

Bezkres mórz i oceanów to fascynująca potęga, która potrafi rozkochać w sobie nie tylko mieszkańców nadbrzeżnych miast i osad. Prezent dla żeglarza oraz miłośnika motywów marynistycznych wymaga odpowiedniego pomysłu, jeżeli chcemy sprawić nim jak największą przyjemność. Naturalnymi skojarzeniami, jakie przywodzą na myśl gadżety żeglarskie, są połączenie białego i niebieskiego, elementy kotwic, statków lub podwodnej flory i fauny. Jeśli zbliża się okazja, na którą chcesz kupić zaprzyjaźnionemu wilkowi morskiemu prezent i szukasz ciekawych inspiracji, to zapoznaj się z naszymi sugestiami w dalszej części tekstu.

Czym może być atrakcyjny prezent dla żeglarza?

Podejmując decyzje o tym, jaki wybrać prezent dla żeglarza na urodziny lub inną okazję, musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim upodobania adresata podarunku. Katalog gadżetów marynistycznych, które mogą ucieszyć wielbiciela żeglugi, jest bardzo szeroki, dlatego warto dobrze zlokalizować potrzeby obdarowywanego. Inny upominek będzie odpowiedni dla osoby sentymentalnej, która lubi symbolikę i fascynuje się bardziej estetycznym wymiarem przedmiotów, a inny dla tych, którzy preferują pragmatyczne rozwiązania i funkcjonalność.

Ważna jest również wiedza na temat tego, czy bliska osoba, której chcesz sprawić prezent żeglarski, jest aktywnym uczestnikiem regat lub innego rodzaju aktywności amatorskiej bądź profesjonalnej w tym zakresie, czy też interesuje się tym zagadnieniem pod innymi względami takimi jak technikalia czy historia tej sfery działalności człowieka. Jeżeli brakuje Ci informacji na ten temat, możesz umiejętnie i dyskretnie podpytać adresata prezentu lub osobę z jego bliskiego otoczenia, która ma większą wiedzę o upodobaniach obdarowywanego.

Jaki prezent dla żeglarza będzie więc odpowiedni? Taki, który zostanie najlepiej dopasowany do charakteru, potrzeb i marzeń danej osoby.

Praktyczny prezent dla żeglarza

Pierwszą grupą docelową w naszych rozważaniach odnośnie do podarunków marynistycznych są żeglarze-praktycy. Dla takich osób zwykły kubek czy przypinka w kształcie kotwicy może wydać się banalnym rozwiązaniem, dlatego warto spróbować ich zaskoczyć i sprezentować coś, co przyda im się w trakcie wyprawy na wodę.

Bezsprzecznie dobrą koncepcją są akcesoria żeglarskie, które mogą udogodnić działalność zaprzyjaźnionego wilka morskiego i pokazać mu, że rzeczywiście dołożono starań przy doborze prezentu dla niego.

Najbardziej oczywistym obiektem, który przychodzi na myśl w takim momencie, jest lina. Sięgając po ten prezent, masz pewność, że rzeczywiście przyda się obdarowywanemu, a jednocześnie szeroki wybór produktów z tego segmentu, pozwala Ci maksymalnie spersonalizować zakup. Krawat, szot, topenta, cuma – opcji jest naprawdę wiele i każda kolejna zachęca do eksploracji tego tematu. Kto wie, może i Ty złapiesz żeglarskiego bakcyla!

Możesz również skierować swoje myśli w inną stronę i na prezent dla żeglarza wybrać przydatne elementy uzupełniające ekwipunek. Jeżeli chcesz zapewnić zaprzyjaźnionemu władcy mórz możliwość wypatrywania obiektów w oddali, to spraw mu wysokiej jakości wodoodporną lornetkę. Do oświetlania różnych zakamarków z pewnością przyda mu się porządna latarka, do cięcia lin specjalny nóż, a telefon będzie mógł podładować dzięki ładowarce solarnej. A propos telefonów – woda i te niezwykłe urządzenia niezbyt za sobą przepadają, dlatego warto dorzucić w ramach żeglarskiego prezentu również wodoodporne etui. Tak wyposażony marynarz może zafundować sobie chwilę odpoczynku na spokojniejszej wodzie. A gdzie lepiej zazna relaksu niż na wygodnym hamaku, który możesz mu sprezentować? Stwórz doskonały prezent dla żeglarza w postaci pakietu różnych przydatnych na wodzie rozwiązań.

W trakcie pływania na wagę złota jest również odpowiedni ubiór oraz akcesoria do niego dobrane. Na wodzie przydają się m.in.:

 • dobre rękawiczki żeglarskie,
 • opaska na głowę i okulary przeciwsłoneczne,
 • czapka,
 • kurtka,
 • kamizelka ratunkowa.

Do zaproponowanego zestawu możesz dorzucić zabawny akcent lekko przełamujący powagę sytuacji – w tym celu polecamy choćby piracki kapelusz!

Zabawne prezenty dla żeglarzy

Ktoś z Twoich bliskich jest miłośnikiem żeglarstwa o dużym poczuciu humoru? Zastanów się nad prezentem, który za każdym razem będzie rozbawiać obdarowywanego na nowo, gdy tylko na niego spojrzy. Prawdziwym klasykiem wśród żartobliwych prezentów dla żeglarzy są wodoodporne skarpetki oraz ubrania i przydatne przedmioty z zabawnymi napisami. Wielu producentów oferuje możliwość spersonalizowania zamawianego produktu, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby nowy, upominkowy T-shirt lub kubek do kawy ozdobił wasz inside joke, dzięki któremu zawsze będzie o Tobie pamiętać w trakcie wypraw. Opcją dla odważnych może być natomiast płyta z autorskimi interpretacjami szantów oraz innych marynistycznych szlagierów – czysty wokal jest stanowczo niewskazany, jeśli chcesz, żeby adresat prezentu śmiał się do łez.

Sięgnij po atrakcyjne gadżety żeglarskie

Kiedy zaczniesz intensywnie rozglądać się za podarunkami z żeglarskim sznytem, możesz napotkać wiele marynistycznych gadżetów, które będą stanowić trafną odpowiedź na frapujące Cię pytanie, jaki prezent dla żeglarza wybrać.

Jednym z nurtów zauważalnych wśród żeglarskich gadżetów są produkty, które stanowią uzupełnienie marynistycznych aranżacji. Ciekawym pomysłem na prezent dla żeglarza lub żeglarki może być pościel z odpowiednimi morskimi akcentami oraz właściwą żeglarskiemu klimatowi kolorystyką. Dzięki niej wilk morski będzie chciał dać nura w gustownie przystrojone łóżko i porządnie wypocząć. Relaks będzie jeszcze bardziej satysfakcjonujący, jeżeli na komodzie lub regale nieopodal łóżka znajdzie się pięknie odwzorowany model statku, który zarówno cieszy oko, jak i zachęca do dalszych wodnych przygód. Na stoliku nocnym powinna natomiast stanąć lampa w kształcie steru dopełniająca żeglarski koncept aranżacyjny.

Pełni pasji żeglarze niejednokrotnie lubią dzielić się ze światem swoją pasją poprzez korzystanie z marynistycznych dodatków do stroju. To duże pole do popisu dla kogoś, kto chciałby przygotować oryginalny prezent dla żeglarza. Rozejrzyj się za estetycznymi spinkami do koszuli z motywem żeglarskim lub nawiązującą do morskich podbojów biżuterią. Niebanalnym i odważnym pomysłem będzie również intrygujący, marynarski krawat. Fani literatury marynistycznej z pewnością ucieszą się natomiast z książek traktujących o ich ukochanej sferze życia.

Jedyne w swoim rodzaju mapy drewniane od Avocado Pracowni Twórczej

Parafrazując znane powiedzenie, żeglarz bez mapy, to jak żołnierz bez karabinu. Niewtajemniczeni mogą pokręcić nosem i zachwalać zdobycze nowoczesnej technologii, jednak niekiedy tradycyjne rozwiązania bywają najlepsze. Kiedy mają one pełnić funkcję prezentu dla żeglarza, to muszą się dodatkowo wyróżniać nietuzinkową, atrakcyjną formą i precyzyjnym wykonaniem. Jeśli zastanawiasz się, jaki prezent dla żeglarza spełnia te wymagania, odpowiedź może być tylko jedna: mapa drewniana od Avocado Pracowni Twórczej.

Drewniane mapy będące dziełem Avocado Pracowni Twórczej wyróżnia oryginalność, piękne odwzorowanie rzeczywistości oraz ręczne wykonanie. Co istotne, drewno wykorzystywane do tworzenia ram map pochodzi z upcyklingu, dzięki czemu nasze produkty wytwarzane są w sposób przyjazny dla środowiska. Bardzo ważnym punktem asortymentu Avocado są przepiękne mapy morskie, które sprawdzą się idealnie jako prezent dla żeglarza. W tej kolekcji znajdują się m.in.:

 • Morska Mapa Europy,
 • Mapa Morze Śródziemne,
 • Mapa Wybrzeże Polski,
 • Mapa Zatoka Gdańska,
 • Mapa Mazury,
 • Mapa Svalbard.

Jeśli szukasz prezentów dla osoby zakochanej w Morzu Bałtyckim, to z przyjemnością polecamy przyciągające wzrok Mapy Morskie Bałtyku. Spraw niezwykłą niespodziankę żeglarzowi i podaruj mu wyjątkową mapę drewnianą od Avocado Pracowni Twórczej.

Podsumowanie

Wierzymy, że po zapoznaniu z naszym artykułem zdajesz sobie sprawę, iż znalezienie idealnego prezentu nie musi być trudne. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie i czego szukać. Wybór jest szeroki, ale jeśli marzysz o naprawdę unikalnym prezencie marynistycznym, to serdecznie polecamy morskie mapy drewniane od Avocado Pracowni Twórczej. Staną się one dla obdarowywanej osoby zarówno inspiracją do dalszych wypraw, jak i wyśmienitą ozdobą pokoju lub statku. Twój podarunek wzmoże w nim lub w niej prawdziwą chęć wodnych eksploracji, za co z pewnością Ci podziękuje. Pozostaje jedynie zakrzyknąć – ahoj, przygodo!