Egzotyczne początki

Początki nie zawsze są przyjemne i, choć nasza firma narodziła się na najpiękniejszych zielonych wyspach Nowej Zelandii, start nie należał do najłatwiejszych. Bycie niezależnym twórcą to marzenie wielu, jednak droga do jego realizacji jest długa – rzadko kiedy towarzyszy mu wielkie BOOM! i natychmiastowa sława. Nasze pomysły wielokrotnie ewoluowały, zderzały się z rzeczywistością jeszcze w fazie prototypów, a niektóre nigdy nie ujrzały światła dziennego realnej produkcji.

Nowa Zelandia

Przygoda Avocado Pracowni Twórczej zaczęła się od składanych, żartobliwych kartek okolicznościowych zawierających ukrytą na pierwszy rzut oka treść; pod przykrywką wątpliwych komplementów kryły się w nich najszczersze wyznania, które miały bawić i wzruszać. Z sentymentu do nieśmiałych początków, kartki wciąż dostępne są w sprzedaży. To właśnie ich sprzedażą zajmowaliśmy się podczas co niedzielnego eventu Queenstown Creative Market w malowniczej miejscowości na Wyspie Południowej, na której przyszło nam żyć kolejne dwa cudowne lata. Były to pierwsze doświadczenia związane z przyszłą pracą w charakterze wystawców oraz bezpośrednią, detaliczną sprzedażą. Apetyty rosły…

Queenstown
Creative Market

W końcu wykiełkował pomysł Trójwymiarowych Map Morskich. Ich papierowe pierwowzory od wieków fascynowały ludzkość, rozbudzały ciekawość i żądze odkrywania nowego. Choć dziś niemal wszystkie lądy zostały poznane, głębiny nadal pozostają tajemnicze i niezbadane. Budzą niepokój, ale również hipnotyzują. Nasze Mapy właśnie z tej magii czerpią: kuszą nieznanym i rozpalają wyobraźnię.